Studio Ligjore e Specializuar, SLS

PĖR TĖ GJITHA ĒĖSHTJET NĖ FUSHĖN E BIZNESIT, PRONĖS DHE TRASHĖGIMISĖ
 BRENDA DHE JASHTĖ VENDIT
 
SLS Mirėpret ēdo Individ, Person Fizik apo Juridik, qoftė ky Shtetas
Shqiptar ose i Huaj

 ĒFARĖ MUND TĖ BĖJMĖ PĖR JU

 KRIJIMI I SHOQĖRIVE TREGTARE

• Krijimi i Shoqėrive Kolektive • Krijimi i Shoqėrive Komandite • Krijimi i Shoqėrive me Pėrgjegjėsi tė Kufizuar •
• Krijimi i Shoqėrive Anonime • Dokumentacioni • Akti i Themelimit • Statuti i Shoqėrisė • Bashkimi i Shoqėrive • Ndarja e Shoqėrive
• Likuidimi i Shoqėrive •
REDAKTIMI I  KONTRATAVE TĖ TĖ GJITHA LLOJEVE
• Shitja • Shkėmbimi • Dhurimi • Furnizimi • Enfiteoza • Qiraja • Qiraja Financiare (Leasing) • Sipėrmarrja • Transporti • Huapėrdorja • Porosia • Komisioni • Agjencia • Kalimi i Pasurisė Kreditorėve • Ndėrmjetėsimi • Depozita • Llogaria Rrjedhėse • Depozitat Bankare • Hapja (Ēelja) e Kredisė Bankare • Huaja • Franchising • Renta Jetore • Sigurimi  • Zgjidhja e problemeve qė lindin midis palėve nga mosrespektimi i kontratave •
KRIJIMI I SHOQATAVE DHE ORGANIZATAVE JO FITIMPRURESE
• Krijimi i Shoqatave • Organizimi i Shoqatave • Antarėsia e Shoqatave • Shpėrndarja • Mėnyra e krijimit dhe ushtrimi i veprimtarisė sė Fondacioneve
PRONESIA, FITIMI DHE HUMBJA E SAJ
• Kalimi i Pronėsisė • Mėnyra e Fitimit tė Pronėsisė • Fitimi i Pronėsisė me Kontratė • Fitimi i Pronėsisė me Trashėgim • Fitimi me Mirėbesim i Sendeve tė Luajtshme • Hartimi i dokumenteve tė nevojshme dhe zgjidhja e konflikteve midis palve • Regjistrimi i Pasurive tė Paluajtshme •
SHĖRBIME TĖ TJERA
•Dėbimi Emigratėve Shqipėtarė nga Shtetet e Zonės Shengen dhe Vende tė tjera Perėndimore •
•Ēėshtje Trashėgimore e Pronėsie tė pa zgjidhura nė tė gjitha kohėrat  deri nė ditėt e sotme nė vende tė tilla si: Greqi, SHBA, Kanada, Australi, etj. • Pronėsia Intelektuale • E drejta e Autorit • Patentat • Markat • Regjistrimi dhe Mbrojtja e tyre • Legjislacinoni i Punės • Kontrata e Punės
• Statusi i Nėpunėsit • Aksidentet nė procesin e punės dhe dėmshprblimi i tyre •
 
Pėr mė shumė informacion: Tel: 00 355 4 375 747; Fax: 00 44 870 132 8300; Cel: 00 355 68 2121 711; E-mail: [email protected]
E-mail: [email protected]